Euro 2020/ Portugalia e Ronaldos përshëndet Europianin, kampionët në fuqi i eliminon Belgjika! Në çerekfinale kundër Italisë

Supersfida e fazës së 1/8 në Europian mes Belgjikës dhe Portugalisë ka përfunduar me shifrat 1-0. Të besuarit e Martinez kanë eliminuar kampionët në fuqi të Europës me një supergol të Torgen Hazard në fundin e pjesës së parë. Vëllai i Eden Hazard lëshoi një silur të pakapshëm për portierin Rui Patricio.

Goli hodhi në sulm Portugalinë në pjesën e dytë, por pavarësisht disa rasteve nuk shënuan dot në portën e Courtuois. Për t’u veçuar ishte një goditje me kokë e Dias, por edhe një shtyllë e Guerreros.

Në fund ajo që vlen është kualifikimi i Belgjikës, që në fazën çerekfinale do të përballet me Italinë ditën e premte në orën 21:00 në stadiumin ‘Allianz Arena’ të Mynihut.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord