Euro 2024/ Ish-trajneri i kombëtares Gianni De Biasi për Report Tv: Shqipëria doli me kokën lart, Sylvinho ka bërë punë të mirë

Kombëtarja shqiptare humbi 0-1 ndaj Spanjës në ndeshjen e tretë dhe të fundit për Grupin B të Euro 2024 dhe me vetëm një pikë është zyrtarisht e eliminuar nga "Gjermani 2024". Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biasi, në një intervistë për emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’ në Report Tv tha se Shqipëria doli me kokën lart nga ky turne.

‘Ishte një ndeshje shumë e vështirë, Spanja kishte një skuadër te re. Shqipëria doli me kokën lart. Është një Spanjë krahasim me Shqipërinë një skuadër krejt ndryshe pavarësisht zëvendësimeve.’- u shpreh De Biasi.

I pyetur në lidhje me aktivizimin e sulmuesit Armando Broja, ish-trajneri theksoi se Sylvinho i di më mirë se analistët zgjedhjet që bën, pasi e njeh më mirë skuadrën.

‘Besoj se analistët apo ata që bëjnë komente pas ndeshjeve nuk e njohin realitetin, sa çe njeh trajneri. Zgjedhjet e trajnerit janë zgjedhjet duhura pasi ai njeh kushtet si janë fizikisht, unë besoj se nuk mund të diskutohet ajo që zgjedh trajneri. Ata marrin vendime pasi bëjnë shumë analiza.’- u shpreh De Biasi.

Sa i takon qëndrimit të Sylvinhos në kombëtaren shqiptare, De Biasi, tha se kjo është një e drejtë e FSHF-së, por ai ka bërë një punë shumë të mirë.

‘Kjo është një e drejtë e FSHF-së por ka bërë një punë të mirë e ka çuar Shqipërinë në Kampionatin Evropian në një kohë të shkurtës. Ka bërë një punë të mirë dhe pse jo duhet të qëndrojë dhe të vijojë të jetë në krye të kombëtares shqiptare.’- u shpreh De Biasi.

M.Q./I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arben: 25/06/2024 23:24

  Eshte fat qe ndeshja e pare ishte me Italine e jo me Spanjen. Duhet pergezohet Silvinjo,pasi nuk ishte e lehte te perballoheshin 3 nder ekipet me te mira europiane e boterore. Te gjitha paraqitjet ne gjermani perfshi edhe ndeshjet e eleminatoreve kane qene te shkelqyera. Edhe De Biazi ka bere shkelqyshem, mundi ne eleminatore kampionen e europes Portugaline e Ronaldos (e kujtoj kur e shanin tifozet portugeze pasi nuk e lejuan mbrojtesit tane te dilte ne loje), u mundem nga vendi organizator dhe njekohesisht nenkapione, u mundem nga Zvicrea qe po eleminon ekipe te nivelit te larte ne boterore dhe europiane,si dhe mundem Rumanine.

  Përgjigju
 • Mazllemi: 25/06/2024 17:38

  Normal keshtu do thote ky sepse Italia vetem tek shqipria me ato 3 pike hengri buke ! Po ta kishte Duro ose Cana Italia rrihej keq ndeshjen e pare ! Italia nje fshat i madh , kaq kapacitet ka , merrni trajner shqiptar , jepi pagen aq sa Silvinjo me shoke do ta shikoni rezultatet

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Manchester City pësoi katër gola nga Celtic, skuadrës së Guardiolës nuk i ndodhte prej katër vitesh

VIDEO/ Manchester City pësoi katër gola nga Celtic, skuadrës së Guardiolës nuk i ndodhte prej katër vitesh