Euro 2024/ Kroacia mposht 1-2 Portugalinë në testin gjeneral! Modric shënon, Ronaldo në stol

Euro 2024/ Kroacia mposht 1-2 Portugalinë në testin gjeneral! Modric shënon, Ronaldo në stol

Luka Modric

LISBONË - Portugalia humbi 1-2 ndaj Kroacisë në stadiumin kombëtar në Lisbonë, në duelin miqësor para Europianit 2024. Kroatët janë në Grupin B së bashku me Shqipërinë, Italinë dhe Spanjën, teksa kanë bërë një paraqitje të mirë kundër 'Shqiponjave'.

Edhe pse 38 vjeç, Modric e nisi ndeshjen nga minuta e parë dhe zhbllokoi duelin pas tetë minutave lojë duke u treguar i saktë nga penalltia. Në pjesën e dytë ishte Diego Jota që barazoi sfidën, para se Ante Budimir të shënonte golin e dytë për ballkanasit.

Në këtë duel për Portugalinë qëndroi në stol Cristiano Ronaldo. Ndërkohë nga ana tjetër nuk ka plakje për Modric, që në moshën 38-vjeçare do ketë "frenat" e mesit të fushës në ekipin e Dalic.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot