Euro 2024, kroatët dhe shqiptarët bashkë: Askush në Ballkan nuk është më mik se ne! Na bashkon rezistenca ndaj Serbisë

HAMBURG- Altini, 16-vjeç mban veshur bluzën e kombëtares shqiptare dhe ka hedhur flamurin kroat në supe, si mantel.

‘Askush në Ballkan nuk është më mik se ne, unë jam shqiptar, por me kroatët ne jemi të bashkuar, pasi me ata nga bashkon rezistenca ndaj Serbisë’- thotë ai teksa i afrohet stadiumit.

Kudo në Hamburg, në bare dhe në rrugë, tifozët shqiptarë dhe kroatë ngrenë dolli së bashku, pozojnë për foto dhe bëjnë përpjekje për të mësuar këngët patriotike e kombëtare të kundërshtarëve të tyre.

Kënga më e kënduar në kroatisht thotë: “Ne kroatët jemi një popull i mirë dhe paqësor”. Në fillim të kësaj video mund t'i dëgjoni duke kënduar së bashku: "Serbi, Serbi, vaffa..."/ La Repubblica

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë