Euro 2024/ Sot Kroaci - Itali, 24 qershori datë e pafat për kombëtaren italiane! Janë eliminuar dy herë nga Botërori

Euro 2024/ Sot Kroaci - Itali, 24 qershori datë e pafat për kombëtaren italiane! Janë eliminuar dy herë nga Botërori

Kombëtarja italiane

Sot në 21:00 luhet Kroaci - Itali, sfida e dytë pas Shqipëri - Spanjë për Grupin B të Euro 2024. Të katërta kombëtaret janë në lojë për ta kaluar në fazën me eliminim direkt, teksa të kaltrit e Spallettit kanë një statistikë në disfavor.

24 qershori është një datë e pafat për kombëtaren italiane.Dhe kjo për faktin se në dy rastet kur ajo është eleminuar nga kompeticionet e mëdha futbollistike ka qenë pikërisht kjo datë, 24 qershori.

Në vitin 2010, Kupa e Botës luajtur në Afrikën e Jugut dhe në 2014-ën, Kupën e Botës e luajtur në Brazil, në të dy rastet, më 24 qershor, Italia ka pësuar disfatën. Në 2010 dështuan ndaj Sllovakisë, duke u mundur 3-2, ndërsa në 2014-ën ndaj Uruguait, i cili fitoi 1-0.

Sot është 24 qershori i 3-të që mund të qëllojë fatal për kombëtaren e Italisë, ndërsa luajnë përballë një Kroacie që do të synojë fitoren, për të synuar vendin e 2-të në grup që do i kalonte automaktikisht në 1/16 e Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bien sistemet e Microsoft, Aeroporti i Tiranës: Të paprekur nga kriza globale e sistemeve kompjuterike

Bien sistemet e Microsoft, Aeroporti i Tiranës: Të paprekur nga kriza globale e sistemeve kompjuterike