Euro 2024/ Tifozi rrëzohet nga lartësia e tribunës në Poloni - Austri, dërgohet me urgjencë në spital

Euro 2024/ Tifozi rrëzohet nga lartësia e tribunës në Poloni - Austri, dërgohet me urgjencë në spital

Stadiumi i Berlinit

BERLIN - Një tifoz u rrëzua nga lartësia gjatë ditës së djeshme në "Olimpiastadion" gjatë ndeshjes Poloni 1-3 Austri, e vlefshme për Grupin D të Euro 2024. Tifozi u dërgua menjëherë në spital dhe për momentin nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Lartësia e rënies ishte tre metra nga tribuna ku tifozi po qëndronte në pjesën që ndante tribunat me fushën. Ai ishte pa ndjenja në momentin kur ra, me mjekët që e dërguan menjëherë në spital.

Autoritetet në Berlin kanë përjashtuar çdo variant dhune apo sherri në stadium, gjë që mund të sillte edhe rrëzimin e tij.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?



×

Lajmi i fundit

Lojërat Olimpike, Edi Rama: Krenar për ekipin shqiptar që do të na përfaqësojë në Paris

Lojërat Olimpike, Edi Rama: Krenar për ekipin shqiptar që do të na përfaqësojë në Paris