EURO 24/ Short 'ferri' në grupet B dhe C, Holanda gjen Francën, Italia 'përplaset' me Anglinë

EURO 24/ Short 'ferri' në grupet B dhe C, Holanda gjen Francën, Italia 'përplaset' me Anglinë

Shorti

UEFA ka hedhur sot në 12:00 në Frankfurt shortin për kualifikueset e Europianit 2024. Në 10 grupet e këtij eventi, ato B dhe C janë më të fortat, për vetë rezultatin që prodhuan goglat. Në Grupin B, Holanda luan me Francën, Republikën e Irlandës, Greqinë dhe Gjibraltarin, ndërsa në atë C, Italia gjen Anglinë, Ukrainën, Maqedoninë e Veriut dhe Maltën. Në grupin A renditen Spanja, Skocia, Norvegjia, Gjeorgjia dhe Qipro. Portugalia është kokë grupi në grupin J, së bashku me Bosnjën, Islandën, Luksemburgun, Sllovakinë dhe Lihtenshtejnin.

 


Lajmi kryesor:

EURO 2024/ Shqipëria 'përkëdhelet' nga goglat, përballje me Poloninë, Çekinë, Ishujt Faroe dhe Moldavinë në rrugëtimin drejt Gjermanisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca

VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca