Euro e nis javën me rënie, me sa këmbehet sot valuta europiane

Euro e nis javën me rënie, me sa këmbehet sot valuta europiane

Foto ilustruese

Rënia e Euros në kursin e këmbimit vijon edhe këtë javë. 

Sipas të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, vërehet se euro ka zbritur poshtë nivelit të 107 lekëve

Sot euro këmbehet mesatarisht me 106.39 duke humbur kështu 0.56 pikë nga e premtja që lamë pas.

Të njëjtën trajektore rënëse po ndjekin edhe valutat tjera kryesore në vend, si paundi apo dollari. Dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.4 lekë. Kurse paundi britanik blihet me 122.3 lekë dhe shitet me 123.8 lekë.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Bashkë me Berishën janë gjithmonë e më pak

Mero Baze: Bashkë me Berishën janë gjithmonë e më pak