Euro në nivelet më të ulëta historike, shitet 114.75 lekë

Euro në nivelet më të ulëta historike, shitet 114.75 lekë

Foto ilustruese

Vijon rënia e pandërprerë e monedhës ‘Euro’ kundrejt ‘Lekut’ shqiptar. Mesditën e kësaj të marte, Banka e Shqipërisë publikoi ndryshimet e reja, ku vihet re se Euro sot këmbëhet me 114.75 lekë, ose -0.11 pikë më pak se një ditë më parë, kur ishte 114/86 lekë.

Dollari amerikanë po ashtu ka pësuar rënie në nivelin 107.61 lekë, ose -0.43 pikë nga një ditë më parë.  Ulja e euroës në nivelet e poshtë 115 lekë, është njohur vetëm periudhën e fundvitit. Ndërsa niveli më i ulët historikë ishte në datën 28 dhjetor, në 112.83 lekë.

Gjatë këtij viti, Euro u forcua gjatë muajit janar dhe shkurt, por me fillimin e marsit, duket se ka një rënie të vazhdueshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!