Europa League/ Feynord mund Romën 1-0, italianët humbin penalltinë

Europa League/ Feynord mund Romën 1-0, italianët humbin penalltinë

Foto nga takimi

Feynord ka trumfuar në sfidën e parë ndaj Romës, në kuadër të çerekfinaleve të Europa Ligës. Një perlë e Mats Wieffer në minutën e 53’ vendosi fatet e sfidës, e cila dhuroi mjaft emocione dhe drithërima në impiantin “De Kuip”, të Roterdamit.

Goli lindi pas një pasimi të anësorit Idrissi në krahun e majtë të sulmit holandez. 27-vjeccari harkoi topin në hyrje të zonës verdhekuqe, aty ku Wieffer goditi me të parën në drejtim të shtyllës pingule në të djathtë të portierit, pikërisht e njëjta shtyllë që në pjesën e parë ndali goditjen e Pellegrinit nga pika e bardhë e penalltisë, por topi kësaj radhe përfundoi në rrjetë.  

Skuadra e Arne Slot shijoi një hakmarrje të ëmbël ndaj verdhekuqve, kundër të cilëve humbën finalen e Conference League të sezonit të kaluar në “Air Albania”.

Gjithsesi, hakmarrja e plotë do të vijë nëse sigurohet kualifikimi në gjysmëfinale, pas ndeshjes së kthimit një javë më parë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Festa e Shna Ndout, mijëra pelegrinë në Kishën e Laçit! Përmbyllen 13 të martat e shenjta

Festa e Shna Ndout, mijëra pelegrinë në Kishën e Laçit! Përmbyllen 13 të martat e shenjta