Familjet në Kosovë u dëmtuan nga përmbytjet, organizohet donacion live, Mozzik ofron 20 mijë euro për mbështetje humanitare, për një orë mblidhen 147 mijë euro

Familjet në Kosovë u dëmtuan nga përmbytjet, organizohet donacion live, Mozzik ofron 20 mijë euro për mbështetje humanitare, për një orë mblidhen 147 mijë euro

Reperi Mozzik

Momentalisht në Prishtinë po organizohet live një donacion për mbledhjen e fondeve për ndihmë të qytetarëve që u preken nga përmbytjet. Shumë personazhe publike kanë ofruar mbështetjen e tyre në ndihmë të familjeve që kanë pësuar dëmë materiale nga përmbytjet.

Në këtë program që po shfaqet live në shumicën e televizioneve në Kosovë, të pranishëm për të pranuar telefonata dhe donacione janë Leonora Jakupi, Mozzik, Mc Kresha, Lyrical Son, Remzije Osmani, Hekuran Krasniqi, Ana Kabashi, Fatos Kryeziu,  Osman Azemi .

Në një moment Mozzik ka bërë një gjest shumë human, duke ofruar shumën e madhe prej 20 mijë eurosh për banorët e prekur nga vërshimet.Mozzik theksoi se kjo shumë shkon nga ai dhe familja e tij në ndihmë të këtyre qytetarëve që sot kanë nevojë.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Pas urdhrit të Gjykatës së Lartë, SPAK nis hetimet për 21 janarin

Pas urdhrit të Gjykatës së Lartë, SPAK nis hetimet për 21 janarin