Fantazi nga Italia, Kukësi zyrtarizon afrimin në sulm! Largohet Klejdi Daci

Fantazi nga Italia, Kukësi zyrtarizon afrimin në sulm! Largohet Klejdi Daci

Rrezart Kokollari

Kukësi ka zyrtarizuar afrimin e Rrezart Kokollarit deri në 2026-n. 19-vjeçari shqiptar ka lindur në Zvicër dhe ka pasaportën e Maqedonisë së Veriut, duke luajtur me kombëtaren e moshave të fqinjëve. Kokollari së fundmi ka luajtur për San Luca në Serinë D të Italisë, teksa ka qenë pjesë edhe e Vaud në Zvicër.

"Futboll Klub Kukësi njofton se mesfushori Rrezart Kokollari është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 19-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin tonë një kontratë deri në vitin 2026, duke u bërë futbollisti më i ri në skuadër.

19 vjeçari nga Ferizaj, i lindur në Zvicër vjen te Kukësi nga kampionati italian ku së fundmi ka qenë pjesë e San Luca teksa është një futbollist i dalë nga akademia e Zurich. Kokollari ka luajtur edhe me ekipin e moshave të Team Vaud e Yverdon në Zvicër. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje futbollistit Rrezart Kokollari dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirësevjen Rrezart", njofton Kukësi.

Përveç afrimit të fantazistit, Kukësi ka njoftuar edhe largimin e Klejdi Dacit. Sulmuesi u bashkua me verilindorët në qershorin e 2021, teksa ka luajtur në huazim edhe te Teuta.

Klejdi Daci

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë

‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë