‘Fatjoni jetonte mes Gjermanisë e Shqipërisë!’ Dëshmia e të afërmit: Dëgjuam krisma

‘Fatjoni jetonte mes Gjermanisë e Shqipërisë!’ Dëshmia e të afërmit: Dëgjuam krisma

1695792500_vrasjekatundsukth.jpg

Një i afërm i Fatjon Dervishit që u vra mbrëmjen e djeshme me dy plumba teksa ngiste një automjet tip “Audi” në Katund të Sukthit tregon se 38 vjeçari nuk njihej për njeri konfliktual dhe se jetën e tij e kalonte mes Gjermanisë e Shqipërisë

Ndërkohë që një prej vëllezërve është në burg për drogë.

“Çun me nam. Punonte në Gjermani, vinte në Shqipëri, ikte prap. Ka qenë çun i urtë. Nëna ime e ka çun daje. Mbrëmë unë isha në punë por dëgjuam krismat. Pasta lashë punën.
Fatjoni ishte i martuar dhe kishte 2 kalamaj. I ka jashtë.  Në Shqipëri jetonte vetëm me babain ndërsa nëna i ka vdekur. Në Gjermani nuk e di me çfarë merrej. Mbrëmë kishte qënë tek një lokal në Sukth dhe erdhi nga atje. Nuk di të ketë patur konflikt me njeri.”-është shprehur kushëriri i 38-vjeçarit Arben Meta.


Lajmi kryesor:

EMRI/ Vritet 38-vjeçari në Sukth, qëllohet me automatik brenda makinës! Rezulton në hetim në Holandë për trafik narkotikësh! Në mjet ishte dhe shoku i tij


M.T/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përplasen tifozët pas derbit Tirana - Partizani, zjarr në 'Air Albania'! Në tribuna Forcat Speciale

VIDEO/ Përplasen tifozët pas derbit Tirana - Partizani, zjarr në 'Air Albania'! Në tribuna Forcat Speciale