'F*ck Trump', si u prit presidenti amerikan në vizitën e tij të parë zyrtare në Britani

'F*ck Trump', si u prit presidenti amerikan në vizitën e tij të parë zyrtare në Britani

Protestat e zhvilluara kundër Trump para parlamentit britanik

Presidenti amerikan është pritur “shumë përzemërsisht” nga qytetarët në vizitën e tij të parë zyrtare në Britaninë e Madhe. Përveç protestave, në një tokë bujqësore ishte shkruar "F*ck Trump", e cila ishte e dukshme nga avioni i tij.

Shprehja ishte shkruar në formën e një rrethi prej 200 metrash, shkruar dhe krijuar me kujdes nga një artist anonim.

Duke përsëritur fjalët "turp për ty" dhe duke mbajtur pankarta të cilat lexonin "Trump s’je i mirëpritur" aktivistët britanikë protestuan duke e akuzuar Trumpin për racizëm dhe se po drejtonte një politikë ç'njerëzore emigracioni. Ndërsa vetë Trump u shpreh se ndjehej “komod” me protestat që po zhvilloheshin gjatë vizitës së tij, duke shtuar se britanikët “e pëlqejnë shumë atë”.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, me mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, me mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë