Fëmijët në Fier priten në kopshte mes zbukurimeve shumëngjyrëshe dhe masave anti-covid (VIDEO)

FIER- Edhe në Fier fëmijët i janë rikthyer çerdheve dhe kopshteve. Të shoqëruar nga prindërit ata janë ulur në grupet e tyre të caktuar më parë krahas masave të marra për zbatimin e protokollit   ne kushtet e pandemisë. Për të parë nga afër  masat e marra  nga kopshtet dhe çerdhet ne kemi bërë një vëzhgim në disa prej  tyre. Nën rregulla të forta sigurie, duke filluar që në hyrje të  kopshtit ka  tabela dhe informacione  për masat që janë marrë dhe duhet  të marrin prindërit para se të hyjnë me fëmijët  në institucion.

Në çerdhen nr 3 dhe kopshtin nr. 5 dhe 6  kishte zbukurime shumëngjyrëshe të vëna me këtë rast në të gjitha ambientet  ku duhet të qëndronin fëmijët. Por ajo që bie në sy është pjesëmarrja e fëmijëve, e cila ka qene e paktë në numër sipas grupeve.  Frika e  Covid -19 i ka stepur  prindërit për t'i sjellë.  Drejtoresha e kopshtit nr. 5 shprehet se kushtet janë shumë të forta dhe zbatohen sipas protokollit dhe prindërit të mos frikësohen pasi gjithçka është bërë sipas udhëzimeve të portokollit të lëshuara nga institucionet përkatëse.


Lajmi kryesor:

Të veshur bukur e të qeshur fëmijët rikthehen në kopshte e çerdhe/ U matet temperatura e dezinfektojnë këmbët! Prindërit plotësojnë formularin 'COVID'


E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës