Fenomen i pazakonshëm, stuhia 
e frikshme godet Bjellorusinë 

Fenomen i pazakonshëm, stuhia <br />e frikshme godet Bjellorusinë 
Disa rajone të Bjellorusisë janë përfshirë nga një stuhi “apokalipstike” që e shndërron ditën në natë në pak sekonda.
 
Ky fenomen ka përfshirë dhe kryeqytetin, Minskun, por dukuria ka qenë më e dukshme në qytetin e Soligorskut pasi retë e zeza errësuan gjithë qiellin.
Banorët e Soligorskut, u tmerruan nga ky fenomen natyror i cili për shumë prej tyre përcolli ndjesinë e “fundit të botës”.

Qytetarët në shumë zona u desh të përdorin drita emergjente për të lëvizur nëpër qytet. Sipas mediave locale stuhia e madhe shkaktoi prishje të rrjetit të energjisë elektrike si dhe shume pemë u shkulën me rrënjë duke dëmtuar ndërtesat.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ky është Aqif Konesha, biznesmeni që mori 3 milionë euro tender nga Lefter Alla

FOTO/ Ky është Aqif Konesha, biznesmeni që mori 3 milionë euro tender nga Lefter Alla