Ferrari i ‘londinezëve’ dhe Benzi me marmitë zhurmuese zgjon Tiranën, ecnin me 160 km/h! Në bypassin e Fierit 'makina inteligjente' kap shoferët më shpejtësi të frikshme (VIDEO)

Është kthyer në një problem mjaft shqetësues për banorët e Tiranës zhurma e shkaktuar nga makina të ndryshme që lëvizin gjatë natës në rrugët e lagjeve dhe me shpejtësi skëterrë duke shkaktuar zhurmë.

Dy rastet e fundit ishin mbrëmjen e djeshme. Një makinë tip Ferrari me targa angleze është gjobitur nga policia për shkak të shpejtësisë së lartë me 160km/h dhe zhurmës së lartë që shkaktoi duke shqetësuar banorët.

Drejtuesi i mjetit u gjobit me 48 mijë lekë gjobë për shpejtësi jashtë normave të lejuara duke vënë në rrezik vetëm dhe të tjerët.

Gjithashtu dhe një makinë tip Benz me xhama të zinj jashtë normave të përcaktuara nga ligji me marmita zhurmuese ‘zgjoi’ banorët me zhurmë të madhe në mes të natës. Policia ndërhyri me urgjencë dhe u gjobit me 48 mijë lekë.

Nga ana tjetër makina inteligjence e policisë e policisë e vendosur në Bypassin e Fierit ka ‘kapur’ shoferin e ‘çmendur që lëvizte me 244km/h si dhe një tjetër makinë që lëvizte me 176km/h duke rrezikuar veten dhe të tjerët. Gjithashtu janë pezulluar 78 leje drejtimi si dhe janë vendosur 112 masa administrative.

1655034366_page.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:48
Me shpejtësi të frikshme në bypassin e Fierit, ‘makina inteligjente’ kap shoferin e ‘çmendur ‘ që lëviz me 240km/h

Makina inteligjence e policisë e policisë e vendosur në Bypassin e Fierit ka ‘kapur’ shoferin e ‘çmendur që lëvizte me 244km/h si dhe një tjetër makinë që lëvizte me 176km/h duke rrezikuar veten dhe të tjerët.

Gjithashtu janë pezulluar 78 leje drejtimi si dhe janë vendosur 112 masa administrative.

Një monitorim gjatë mbrëmjes së djeshme në disa akse të vendit ka nxjerrë në pah dhe njëherë një problem shqetësues që lidhet me mosrespektimin e rregullave të qarkullimit.

E.K/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gim: 12/06/2022 16:58

  Gjithe diten ne tiron ishte Avdia me ferrari sot, me nje super rrush ne sedilje te pare. Pika qe nuk i bie shetit i kane rene breket ne fund te kembve. 300 Paund qe i keni vene gjobe juve, 3 gram bejne ne diskoteke ne londer

  Përgjigju
 • EX MILITARY: 12/06/2022 16:27

  Me ferrari pa taksa imagjino sa fuksa jane

  Përgjigju
 • Elion: 12/06/2022 15:12

  Vetem shtohen kto maloket me targa Anglie.

  Përgjigju
 • xxx: 12/06/2022 13:58

  Me police rrugore dhe 100 vjet nuk rregullohet trafiku po nuk u istaluan radare elektronik qe gjobit "çdo kondravajtes qe shkel rregullat e qarkullimit ashtu si funksionon ne europe

  Përgjigju
 • Drini: 12/06/2022 13:37

  Keto jane masat qe merr policia. Ju lumte ! Sa me shume gjoba aq me shume rregull dhe aq me pak vrasje me tritol.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja Spanjë–Angli, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima! Izraeli: U plagos një prej udhëheqësve të Hamasit, Deif

Lufta/ Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima! Izraeli: U plagos një prej udhëheqësve të Hamasit, Deif