Festa e pavarësisë, edhe Kosova vishet kuqezi! Biblioteka Kombëtare dhe ndërtesa e qeverisë me ngjyrat e flamurit

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës

1606597120_download.png

Edhe Kosova është veshur kuqezi për festën e 28 Nëntorit.

Biblioteka Kombëtare e Kosovës është ndriçuar me ngjyrat kuqezi, duke marrë një pamje tepër të bukur.

Ndërkaq edhe ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet Kuq e Zi.

Nuk dihet se deri kur do të qëndrojnë të ndezuara dritat mirëpo ky është një gjest që është ndjekur edhe nga vende të ndryshme të botës për t'iu bashkuar festës së vendit tonë.

Biblioteka e Kosoves


Lajmi kryesor:

108-vjetori i Pavarësisë/ Urime dhe festë në të gjitha trevat, mesazhet e krerëve shqiptarë në Kosovë dhe Maqedoni e Veriut. Vishet kuqezi memoriali 'Adem Jashari'


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me përfshirjen e aleatëve në listat fituese të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Turqi-Francë bien dakord të rinisin dialogun! Erdogan i shkruan letër, Macron ia kthen turqisht: I dashur Tayyip