Festohen pashkët ortodokse në Gjirokastër, urojnë qytetarët: Gëzuar për të gjithë popullin shqiptar

Edhe në Gjirokastër besimtarët e ortodoksë kanë festuar Pashkët. Teksa kanë marrë pjesë në meshë, besimtarët kanë uruar të gjithë shqiptarët për këtë ditë.

'Krishti u ngjall. Uroj dashuri bashkim dhe punë.' uroi një qytetar.

'Ngjallja e Krishtit simbolizon shpresën që ne ekzistojmë dhe jetojmë! Gëzuar të gjithëve!'- urojnë qytetarët.

'Gëzuar pashkët dhe pa këto viruset që ekzistojnë.'- tha një qytetare.

'Uroj të gjithë besimtarët  të gëzojnë këtë ditë, për të gjithë shqiptarët paqe harmoni dhe lumtur. Gëzuar për të gjithë popullin shqiptar!'- u shprehën disa të tjerë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Kremtohen Pashkët Ortodokse! Ora policore zhvendos meshën në mëngjes, besimtarët rikthehen në Kisha! Janullatos: Shëndet! Festë në qytete


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e frikshme të aksidenteve rrugore, i kujt mendoni se është faji?×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej