Fier/ Arrestohen dy vëllezërit, tregtonin drogë çokollatë në lokalin familjar

Foto nga droga dhe paratë e sekuestruara

FIER- Arrestohen dy vëllezër pasi kishin përshtatur lokalin e tyre për përdorim droge dhe tregtonin lëndë narkotike.

122 gram lëndë narkotike në formë çokollate, e dyshuar kanabis sativa, 1800 euro dhe 45 mijë lekë të reja të përfituara nga shitja e lëndës narkotike jan sekuestruar.

Personat D. B., 40 vjeç dhe E. B., 27 vjeç, me banim në Fier janë të arrestuarit.

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", "Përshtatja e lokalit për përdorim droge" dhe "Nxitja për përdorim droge".

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento