Fier/ Grabitje me armë zjarri në një dyqan në Roskovec

Foto ilustruese

FIER - Një grabitje me armë zjarri u regjistrua pasditen e kësaj të premte në një dyqan në Roskovec.

Dy persona të pa identifikuar u futën në dyqanin e një zonje me iniciale D.V. nga ku grabitën çantën e saj si dhe disa bizhuteri që ishin në banak.

E zonja e dyqanit u shpreh se ata ishin të pajisur me një send që në dukje ishte një armë zjarri.

Policia me marrjen e njoftimit ka mbërritur në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe po vijon krehjen e zonës për kapjen e autorëve.

Grupi hetimor vijon me kqyrjen e kamerave dhe sekuestrimin e provave që do të çojnë në identifikimin e autorëve dhe kapjen e tyre.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID