POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Fier/ Kapet në flagrancë duke grabitur një banesë, pranga 37-vjeçarit

Foto ilustruese

Një 37-vjeçar është arrestuar në qytetin e Fierit ndërkohë që po përpiqej të vidhte një banesë. Ai dyshohet si autor i disa vjedhjeve në qyetin e Roskovecit.

Sipas policisë 37-vjeçari me iniciale K.H ishte banues në Patos, ndërkohë që ndalimi i tij u bën në fshatin Kuman, ku po përpiqej të vidhte sende me vlerë në një banesë.


Të arrestuarit iu konfiskuan në cilësinë e provës materiale sendet e vjedhura dhe disa sende që ai përdorte për kryerjen e vjedhjeve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, ndërkohë që ndaj 37-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale "Vjedhja".

m.v./Shqiptarja.com
Komento