Fier, pajisnin shoferët me certifikata false të errësimit të xhamave, 2 të arrestuar! Pezullohen 4 punonjës të DRTSHR

Fier, pajisnin shoferët me certifikata false të errësimit të xhamave, 2 të arrestuar! Pezullohen 4 punonjës të DRTSHR

Foto ilustruese

FIER- Dy pronarë të një servisi në Fier kanë rënë në pranga pasi shpërndanin certifikata false për errësimin e xhamave të makinave. Bëhet fjalë për Vilson Duleviçin dhe Xhoniard Aliun dhe të dy ishin pronarë të 2 bizneseve me të njëjtin aktivitet tregtar.

Si pjesë e skemës së shpërndarjes së këtyre certifikatave false në bashkëpunim me dy pronarët, janë pezulluar nga Drejtoria Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor në Fier 4 persona, konkretisht, Reans Stavre, Ibrahim Nallbani, Mariglen Myrtaj dhe Dervish Xhulaj.

Policia nënvizon se 4 punonjësit janë pezulluar në saj të shpërdorimit të detyrës.

Nga veprimet hetimore të kryera, ka rezultuar se Vilson Duleviçit dhe Xhoniard Aliu përmes bizneseve përkatëse, pajisnin drejtuesit e automjeteve, me certifikata false të errësimit të xhamave, ndërsa 4 punonjësit e pezulluar të Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor Fier, duke pasur dijeni për falsitetin e këtyre certifikatave, vlerësonin automjetet si të rregullta, gjatë kontrolleve që kryenin, në pikat e kolaudimit, në Fier dhe në Lushnjë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Dea dhe Amosi bëjnë plane për të 'ndarë' Luizin nga Kiara, aktori: Do përmend fakte që tregojnë që janë fals në marrëdhënie

Dea dhe Amosi bëjnë plane për të 'ndarë' Luizin nga Kiara, aktori: Do përmend fakte që tregojnë që janë fals në marrëdhënie