Fier, sekuestrohen 97 mijë euro dhe 3 mijë paund, poseduesi nën hetim për pastrim parash

Fier, sekuestrohen 97 mijë euro dhe 3 mijë paund, poseduesi nën hetim për pastrim parash

Paratë e sekuestruara

Kontrolle të befasishme janë bërë në qytetin e Fierit sa i përket personave me precedent penal ku ka sekuestruar 97 540 euro dhe 3 000 paund. Në kërkim është 28-vjeçari Romeo Çyçymeni. 

Policia e Fierit i ka sekuestruar 28-vjeçarit një shumë të konsiderueshme parash, të cilat iu gjetën gjatë kontrollit në makinën me të cilën ai lëvizte.

 Sipas policisë, Çyçymeni thotë se ka precedent të mëparshëm për veprimtari kriminale në fushat e plagosjes dhe vjedhjes së pronës e pasurisë.

Blutë kanë nisur procedim penal ndaj 28-vjeçarit dhe i sekuestruan në automjet, 97 540 euro dhe 3 000 paund, të dyshuara të përfituara nga veprimtari kriminale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë