Fileto derri me birrë nga zonja Albana

Fileto derri me birrë

Përbërësit:

 • 800 gr fileto derri
 • 1 birrë
 • 2 karota
 • 2 degë selino
 • 1 qepë
 • 2 lugë mjaltë
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht ngrohim mirë tiganin, vendosim pak vaj ulliri dhe kaurdisim fileton e derrit mirë nga të dy anët. Më pas shtojmë qepën, karrotën dhe selinonë. Vazhdojmë kaurdisjen për disa minuta dhe më pas e shuajmë mishin me birrë. Pasi ka avulluar alkooli shtojmë mjaltin. E lemë mishin të gatuhet dhe salcën të mpikset për rreth 30 minuta. Në fund rregullojmë shijen me kripë dhe piper.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Dosja ‘McGonigal’, Berisha: Burime më thonë se Guvernatorja Kim i tha Ramës që të të heshte dhe të mohonte miqësinë me ish agjentin e FBI

Dosja ‘McGonigal’, Berisha: Burime më thonë se Guvernatorja Kim i tha Ramës që të të heshte dhe të mohonte miqësinë me ish agjentin e FBI