Fileto pule me speca dhe kos nga zonja Albana

Fileto pule me speca dhe kos

Përbërësit:

 • 1 kg fileto pule
 • 1 spec jeshil
 • 1 spec të kuq
 • 3-4 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj miell
 • 400 gr kos
 • 1 lç piper i kuq
 • 1 thelpi hudhër
 • miks erëzash
 • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim qepën me yndyrë, derisa qepa të bëhet transparente. Shtojëm filetot e pulës dhe pak kripë derisa të zbuten, shtojmë, specat dhe hudhrën dhe erëzat dhe I lëmë të ziejnë. Në një tas shtojmë miellin, kosin, dhe I përziejmë derisa të kemi masën e njëtrajtshme, pak përparase ta heqim, shtojmë salcën e kosit e lëmë dy minuta dhe është gati për servirje.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Meta: Jetesa në Tiranë, më e shtrenjtë se në çdo kryeqytet europian! Rritja e çmimeve të apartamenteve vjen prej parave të pista

Meta: Jetesa në Tiranë, më e shtrenjtë se në çdo kryeqytet europian! Rritja e çmimeve të apartamenteve vjen prej parave të pista