Fileto pule role e mbushur nga zonja Albana

Fileto pule role e mbushur

Përbërësit:

 • 4-5 feta fileto pule
 • 100 gr proshutë
 • 5-6 gjethe lakre
 • Djathë parmixhano
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq

Përgatitja:

Fillimisht rrahim mirë filetot e pulës dhe më pas në tryezën e punës shtrojmë një qese celefon, mbi to vendosim filetot e pulës, të cilat i marinojmë me kripë, piper të zi dhe piper të kuq. Mbi çdo fileto vendosim nga një fetë proshutë, nje gjethe lakër (në mungesë një fletë sallatë jeshile), djathë parmixhano të grirë, kripë dhe piper të zi. I mbështjellim filetot në formën e roleve dhe i vendosim në një tavë në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 30 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Rikthimi i basteve në vend, Fidel Ylli: Do të jenë vetëm online për personat mbi 18 vjeç! Fituesit duhet të paguajnë si taksë 15% të fitimit

Rikthimi i basteve në vend, Fidel Ylli: Do të jenë vetëm online për personat mbi 18 vjeç! Fituesit duhet të paguajnë si taksë 15% të fitimit