Filloi të bërtasë në Kuvend, Hysi përjashton nga seanca deputetin Piciri: Fatkeqësi e madhe që vjen për të përfaqësuar qytetarët (VIDEO)

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi ka përjashtuar nga seanca ditën e sotme deputetin e Erion Piciri, pasi ky i fundit ka folur me tone të larta në Kuvend.

Pasi Hysi e ka përjashtuar ai ka nisur të bërtasë duke folur pa mikrofon, ndërsa ajo i ka thënë se është fatkeqësi që ai ndodhet në Kuvend për të përfaqësuar qytetarët.

"Ju përjashtoj nga seanca z/Piciri. Është fatkeqësi që vini në Kuvend për të përfaqësuar qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Fatkeqësi e madhe, ju përjashtoj nga seanca plenare. Një minutë pushim, ndërpritet seanca. Ju lutem dilni nga seanca", tha Hysi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, ka shtretër! Testet e shpejta brenda dhjetorit! Pas debateve, përjashtohet Piciri


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Diplomacia dhe paqartësia strategjike mund të shmangin një krizë ndërkombëtare në Ukrainë