Filmi i Festivalit në Kanë, mes yjeve edhe qeni i famshëm Messi

Filmi i Festivalit në Kanë, mes yjeve edhe qeni i famshëm Messi

Qeni Messi

Mbrëmja e djeshme shënoi edhe natën e parë të Filmit të Festivalit të Kanës në jug të Francës. Festivali u hap me premierën e filmit francez Le Deuxieme Acte (Akti i dytë).

Shumë yje si Meryl Streep, Eva Green, Léa Seydoux, Jane Fonda, Lily Gladstone, Heidi Klum kaluan në tapetin e kuq, por ai që tërhoqi më shumë vëmendje ishte qeni i famshëm Messi.

Së bashku me trajneren e tij, Laura Martin Contini, ai ngjiti shkallët në Palais des Festivals dhe duke ngritur putrat e përparme përshëndeti të ftuarit si një yll i vërtetë.

Qeni Messi u bë i njohur nga filmi 'Anatomy of a Fall'.

1/2
Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Scholz bën thirrje për thellim të bashkëpunimit ushtarak në Evropë

Scholz bën thirrje për thellim të bashkëpunimit ushtarak në Evropë