POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Filmi ‘Lorik’/ Meta: Cana, ambasador i shkëlqyer i vlerave njerëzore e sportive të shqiptarëve

Presidenti Meta dhe Lorik Cana

Pas prezantimit të filmit dokumentar “Lorik”, kushtuar legjendës kuqezi të futbollit shqiptar, Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në Facebook shkruan se ish-kapiteni Lorik Cana është ambasador i shkëlqyer i vlerave më të mira njerëzore e sportive të shqiptarëve.

“Kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë dhe një ambasador i shkëlqyer i vlerave më të mira njerëzore e sportive të shqiptarëve në botë.

Jeta dhe karriera e tij, e përmbledhur mjeshtërisht në filmin dokumentar "Loriku" është jashtëzakonisht frymëzuese për rininë e fëmijët shqiptarë. I uroj suksese në angazhimin e ri me Fondacionin e tij në shërbim të fëmijëve e sportit.

Falëminderit Kapiten për emocionet që na ke dhuruar me talentin tënd dhe për promovimin e Shqipërisë” thotë kreu i shtetit. Filmi dokumentar është i ndërtuar në një rend kronologjik dhe përshkon të gjithë etapat e rëndësishme në jetën dhe karrierën e Lorikut (lexo këtu).

d.ba.
Komento