Finale angleze edhe në Europa League? Sonte përcaktohen dy ekipet

Finale angleze edhe në Europa League?  Sonte përcaktohen dy ekipet

Shanset janë që edhe finalja e Europa League të jetë e gjitha angleze. Sonte luhen dy gjysmëfinalet e kthimit të këtij kompeticioni. Arsenali pasi e ka fituar 3-1 ndeshjen e parë ndaj Valencias kërkon finalen duke menduar se do ta fitojë edhe ndeshjen e kthimit por bindje për fitoren kanë edhe spanjollët.

Chelsea në ndeshjen e parë ndaj Frankfurt vetëm ka barazuar 1-1 dhe sonte në Londër ka më shumë punë për të bërë nëse do të sigurojë finalen. Trajneri Maurizio Sarri thotë se djemtë e tij e meritojnë të fitojnë një trofe. Ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Europa League nisin në orën 21:00/ Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./Shqiptarja.com

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale