LISTA E PLOTE E PD/Basha i pari në Tiranë, fut në vend të sigurt aleatët, Nard Ndokën e lë të 8-in në Shkodër! Jashtë liste Genc Pollo e Klevis Balliu

TIRANË- Ora ka shënuar 00:00, zyrtarisht ka përfunduar afati për dorëzimin në KQZ-së të listave të kandidatëve për deputet. Ndryshe nga PS-ja, asnjë përfaqësues nga selia blu nuk ka dalë zyrtarisht për mediat që të bëjë publike listat, por i ka dorëzuar 'fshehurazi' në KQZ. Edhe pse PD nuk i bëri publike emrat, në listat e tyre dorëzuar në KQZ vihet re se në të mundojë Endri Hasa, Xhemal Gjunkshi, Florian Mima, Genc Pollo, Klevis Balliu. Ndërsa Çlirim Gjata dhe Gent Strazimiri janë në qarkun e Tiranë në lista jo të sigurta.

Megjithatë, Report Tv me gazetaren Danjela Maloku ka zbardhur emrat e kandidatëve për deputet të PD-së. Ashtu sikurse pritej, Lulzim Basha kryeson listën në Tiranë, e ndërsa ka shpërblyer aleatët e tij me vende të sigurta për Tiranën, përfshirë Fatmir Mediun, Shpëtim Idrizin me Mesila Dodën, Dashamir Shehin dhe Vangjel Dulen. Ajo që bie në sy është renditja e Nard Ndokës i 8-i në listën e Shkodrës. Në listën për Tiranën është edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i renditur në vendin e 5-të.

Në ndryshim nga kryeministri Edi Rama i cili i ka renditur drejtuesit e qarqeve jo në vende të sigurta, Basha i ka pozicionuar ato të parët. Në listë janë edhe emra që Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve i kishte skuaifikuar, si Luan Baçi në Fier, Ervin Salianji në Korçë ose Tritan Shehu ne Gjirokaster.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:24
PD dorëzon në KQZ emrat, lista e plotë
 • PD dorëzon në KQZ emrat.

 

 • Lista e PD-së në Tiranë
 • 1. Lulzim Basha
 • 2. Jorida Tabaku
 • 3. Alfred Rushaj
 • 4. Albana Vokshi
 • 5. Sali Berisha
 • 6. Agron Shehaj
 • 7. Fatmir Mediu
 • 8. Grida Duma
 • 9. Shpëtim Idrizi
 • 10. Belind Këlliçi
 • 11. Vangjel Dule
 • 12. Mesila Doda
 • 13. Dashamir Shehi
 • 14. Flamur Noka
 • 15. Orjola Pampuri
 • 16. Aldo Bumci
 • 17. Ivi Kaso
 • 18. Oriela Nebiaj
 • 19. Gent Strazimiri
 • 20. Mirela Tabaku
 • 21.Clirim Gjata
 • 22.Sali Shehu
 • 23.Gazmend Koduzi
 • 24.Enkeleda Sallaku
 • 25.Arben Tafaj
 • 26. Dorian Teliti
 • 27.Arjana Cela
 • 28.Artur Rroshi
 • 29.Anduena Qefalia
 • 30.Ylber Valteri
 • 31.Taulanta Jupi
 • 32.Petrit Doda
 • 33.Ledjana Fratari
 • 34. Korab Lita
 • 35. Rivelino Çuno
 • 36.Asllan Dugjani
 • 37.Mimoza Hajdarmataj
 • 38.Dhimitër Muslia
 • 39.Bashkim Murati
 • 40.Juela Hamati
 • 41.Avzi Ahmati
 • 42 Ethem Aga

 

 •  Korçë
 • Edmond Spaho
 • Sorina Koti
 • Ervin Salianji
 • Bledjon Nallbani
 • Saladin Jakupllari
 • Marjeta Halili
 • Andrea Mano
 • Alfred Gega
 • Soela Myrtollari
 • Erion Haruni
 • Ilia Kadhena
 • Anila Hysenbegasi
 • Arben Kambo
 • Magdalena Hoxha
 • Nikollaq Doku
 • Landi Gushi
 • Kiço Tane
 •  Andrea Simaku

 

 • Qarku Kukës
 • Flamur Hoxha
 • Isuf Celaj
 • Shyrete Koka
 • Admir Sinemati
 • Demush Kastrati
 • Vjollca Omuri
 • Festim Mazreku
 • Merita Brati
 • Sakol Dida

 

 • Gjirokastër
 • Tirian Shehu
 • Roland Bejko
 • Entela Shehaj
 • Kosta Braka
 • Myzafer Elezi
 • Johana Qerollari
 • Bajram Hysa
 • Dritan Hodaj
 • Engjelina Basho

 

 • Dibër
 • Xhelal Mziu
 • Kreshnik Çollaku
 • Dhurata çupi
 • Edmond Isaku
 • Luan Haka
 • Irini Shehu
 • Shaban Izvira
 • Denisa Vata
 • Jeton Kaloshi

 

 • Berat
 • Tomor Alizoti
 • Kasem Mahmumataj
 • Aferdita Pushi Gjini
 • Bujar Hoxhaj
 • Pellumb Nako
 • Alketa Mukavelati
 • Ardit Benja
 • Denis Sahatciu
 • Ermira Bullari Arizi
 • Muharrem Hoxhaj
 • Dhurata Gjoka
 • Oltin Keri

 

 • Shkodër
 • Helidon Bushati
 • Emilia Koliqi
 • Ramadan Likaj
 • Greta Bardeli
 • Zef Hila
 • Ludovik Hasanaj
 • Bardh Spahia
 • Nard Ndoka
 • Izmira Ulqinaku
 • Aldo Gega
 • Arben Gjuraj
 • Helga Sallaku
 • Arben Lushaj
 • Ermira Cobaj
 • Zyhdi rreshketa
 • Fatlum Nurja
 • Lindita Hyseni
 • Ditmir Harushi

 

 • Elbasan
 • Gaz Bardhi
 • Flutura Acka
 • Lefter Gwshtenja
 • Dashnor Sula
 • Eugen Isai
 • Zheni Gjergji
 • Luciano Boci
 • Qani Xhapa
 • Lumturi Hasa
 • Durim Cekrezi
 • Fadil Merxheku
 • Gladiola Cala
 • Anila Bishqemi
 • Ardian Zeneli
 • Mehdi Shehu
 • Erlind Gurra
 • Leonard Karaj
 • Sonila Daiu
 • Skender Hasa
 • Megi Balliu
 • Ibrahim Sako

 

 • Fier
 • Enkeled Alibeaj
 • Eralda Tase Bano
 • Saimir Koreshi
 • Luan Baci
 • Nustret Abdullah
 • Ilda Dhori
 • Agron Kapllanaj
 • Eduard Sharka
 • Luljeta Sejko
 • Ferdinand Xhobo
 • Shpetim Axhami
 • Alketa Luga
 • Ndrixhim Bali
 • Dilaber Kamberaj
 • Silva Hasa
 • Edmon Çepele
 • Elisabeta Rredhi
 • Jakup Beqiri
 • Ledio Kastrati
 • Heriselda Prishta

 

 • Vlorë
 • Bujar Leskaj
 • Ina zhupa
 • Fatjon Veizaj
 • Arber Agalliu
 • Gëzim Ademaj
 • Nada Mecorapaj
 • Jolio Dine
 • Julin Zoto
 • Nada Daullja
 • Lasko Nesti
 • Artird Hoxha
 • Alta Haluci
 • Lorenc Danaj
 • Edmon Fetahu
 • Manjola Nikolla
 • Hysni Sharra
 • Ilir Gunbardhi
 • Afrovita Dhimojani

 

 • Lezhë
 • Mark Marku
 • Agron Gjekmarkaj
 • Lindita Metaliaj
 • Kastriot Piroli
 • Zef Gjoka
 • Roza Hila
 • Gjovalin Lasku
 • Salvator Kacaj
 • Elda Hoti
 • Albert Melyshi
 • Leonora Ndreu
 • Elida Doda

 

 • Durrës
 • Edi Paloka
 • Agron Duka
 • Merita Bakiu
 • Oerd Bylykbashi
 • Ferdinand Xhaferi
 • Andia Ulliri
 • Igli Cara
 • Rezart Tusha
 • Manjola Luku
 • Florja Tahiri
 • Agim Baci
 • Blerina Reci
 • Selman Tema
 • Erzen Laci
 • Riselda Kalia
 • Aulon Kalaja
 • Artion Bajramaj
 • Arjeta Keci
 • Armand Brahimaj
 • Ivo Jorgoni
 • Edlira Devolli
 • Roel Zoga
 • Leonard Feteçi
 • Edi Nushi
 • Ledia Shehu
Ora 23:06
1 orë përfundimit të afatit, Këshilli Kombëtar i PD miraton listat përfundimtare të kandidatëve për deputet

Pak më shumë se një orë para përfundimit të afatit përfundimtarë, Këshilli Kombëtar i PD miraton listat përfundimtare për kandidatë për deputet që do të garojnë në të 12 qarqet e vendit në zgjedhjet e 25 prillit.

Ora 22:43
Emrat që mungojnë në listat e PD-së, krahasuar me 2017

Report Tv ka zbardhur një pjesë të listës së kandidatëve të PD-së për deputet, ku vihet re që një pjesë e emrave mes tyre Romeo Gurakuqi, Halim Kosova, Genc Pollo nuk janë bërë pjesë e listës.

 • Mungesa nga 2017
 • Romeo Gurakuqi
 • Lorenc Luka
 • Halim Kosova
 • Xhemal Gjunkshi
 • Florion Mima
 • Endri Hasa
 • Genc Pollo
 • Hekuran Hoxhalli
 • Klevis Balliu
 • Andon Frrokaj
Ora 22:41
Lista e PD-së/ Basha-Berisha hedhin në kosh Komisionin ‘Nishani’, fusin në listë emrat e ‘eliminuar’ që nga Shehu, Salianji tek Luan Baçi

1615239760_salianji.jpg

Lulzim Basha dhe Sali Berisha kanë hedhur përfundimisht në ‘kosh’ komisionin ‘Nishani’, duke rrëzuar produktin e tij, i cili përmes një procesi të trumbetuar fort si një praktikë moderne dhe demokratike, përzgjodhi pretendentët për kandidatë për deputetë, duke përjashtuar të papërshtatshmit. Të përjashtuarit nga komisioni ‘Nishani’, i ngritur mbi bazën e një vendimi të Lulzim Bashës, janë vendosur në krye të listës po nga Lulzim Basha, sigurisht me miratimin e Berishës.

Tritan Shehu, i përjashtuar nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve, do të kryesojë listën e kandidatëve për deputetë në Qarkun e Gjirokastrës. Shehu shpërtheu në kritika ndaj Komisioni, deklaroi mosnjohjen e tij si dhe paralajmëroi se kishte ‘punë’ vetëm me Lulzim Bashën.

Komisioni i Vlerësimit të Kandidaturave pati përjashtuar nga gara edhe ish-deputetin Ervin Salianji, të cilin Lulzim Basha e ka vendosur të tretin në Qarkun e Korçës. Basha ka sfiduar Komisionin edhe për Luan Baçin, i cili ndonëse ishte përjashtuar, e ka vendosur të katërtin në Fier. Jashtë kualifikimeve të Komisionit dhe vendimmarrjeve të strukturave të partisë, Basha ka përfshirë edhe Lefter Maliqin të shtatin në Berat.

Ndërkaq, Basha ka vendosur Xhelal Mziu në krye të listës në Dibër. Mizu nuk është përjashtuar nga Komisioni ‘Nishani’, por ka marrë një numër rekord votash kundra nga anëtarësia, 268 vota kundër tij, rezultat që konfirmon kontestimin e Mziut brenda PD-së.

Ndërkaq, Basha ka vendosur në krye të listës së kandidatëve për deputetë në Lezhë, Mark Marku, në konflikt interesi, pasi Marku ishte anëtar i Komisionit për Vlerësimin e Kandidatëve. I dyti në Lezhë është analisti Agron Gjekmarkaj, i vendosur jashtë vlerësimit të Komisionit. Jashtë propozimit të komisionit, janë përfshirë në listë në pozicione fituese aleatët Fatmir Mediu, Shpëtim Idrizi, Dashamir Shehi dhe Vangjel Dule.

Ora 22:01
PD cakton Fitim Zekthin koordinator kombëtar për komunikimin social dhe politik

Partia Demokratike në të njëjtën kohë që po përpilon lista po cakton edhe koordinatorët që do të ndjellin procesin e zgjedhjeve apo edhe zhvillimet në PD.

PD ka caktuar Fitim Zekthi koordinator kombëtar për komunikimin social dhe politik. Pak më herët Xhemal Gjunkshi u vendosu koordinator për sigurinë dhe Enno Bozdo si koordinator kombëtar për energjinë

Ora 21:26
Basha fut në listë të sigurt për Tiranën të gjithë aleatët! Berisha i 5-i

Report Tv zbardh listën e kandidatëve për deputet në Tiranë. Ajo që vihet re , në listën e siguruar nga gazetarja Danjela Maloku, është se Basha i ka futur të gjithë aleatët e tij në listë në Tiranë.

Lista e PD-së në Tiranë

 • 1. Lulzim Basha
 • 2. Jorida Tabaku
 • 3. Alfred Rushaj
 • 4. Albana Vokshi
 • 5. Sali Berisha
 • 6. Agron Shehaj
 • 7. Fatmir Mediu
 • 8. Grida Duma
 • 9. Shpëtim Idrizi
 • 10. Belind Këlliçi
 • 11. Vangjel Dule
 • 12. Mesila Doda
 • 13. Dashamir Shehi
 • 14. Flamur Noka
 • 15. Orjola Pampuri
 • 16. Aldo Bumci
 • 17. Ivi Kaso
 • 18. Oriela Nebiaj
 • 19. Gent Strazimiri
 • 20. Mirela Tabaku
 • 21.Clirim Gjata
 • 22.Sali Shehu
 • 23.Gazmend Koduzi
 • 24.Enkeleda Sallaku
 • 25.Arben Tafaj
 • 26. Dorian Teliti
 • 27.Arjana Cela
 • 28.Artur Rroshi
 • 29.Anduena Qefalia
 • 30.Ylber Valteri
 • 31.Taulanta Jupi
 • 32.Petrit Doda
 • 33.Ledjana Fratari
 • 34. Korab Lita
 • 35. Rivelino Çuno
 • 36.Asllan Dugjani
 • 37.Mimoza Hajdarmataj
 • 38.Dhimitwr Muslia
 • 39.Bashkim Murati
 • 40.Juela Hamati
 • 41.Avzi Ahmati
 • 42 Ethem Aga
Ora 21:13
Report Tv zbardh një pjesë të listës së kandidatëve për deputet të PD-së

Report Tv zbardh një pjesë të listës së kandidatëve për deputet të PD-së. Burime për gazetaren Danjela Maloku bëjnë me dije se kjo listë, ka marrë dakordësinë e Kryesisë. 

 •  Korçë
 • Edmond Spaho
 • Sorina Koti
 • Ervin Salianji
 • Bledjon Nallbani
 • Saladin Jakupllari
 • Marjeta Halili
 • Andrea Mano
 • Alfred Gega
 • Soela Myrtollari
 • Erion Haruni
 • Ilia Kadhena
 • Anila Hysenbegasi
 • Arben Kambo
 • Magdalena Hoxha
 • Nikollaq Doku
 • Landi Gushi
 • Kiço Tane
 •  Andrea Simaku

Qarku Kukës

 • Flamur Hoxha
 • Isuf Celaj
 • Shyrete Koka
 • Admir Sinemati
 • Demush Kastrati
 • Vjollca Omuri
 • Festim Mazreku
 • Merita Brati
 • Sakol Dida

Gjirokastër

 • Tirian Shehu
 • Roland Bejko
 • Entela Shehaj
 • Kosta Braka
 • Myzafer Elezi
 • Johana Qerollari
 • Bajram Hysa
 • Dritan Hodaj
 • Engjelina Basho

Dibër

 • Xhelal Mziu
 • Kreshnik Çollaku
 • Dhurata çupi
 • Edmond Isaku
 • Luan Haka
 • Irini Shehu
 • Shaban Izvira
 • Denisa Vata
 • Jeton Kaloshi

Berat

 • Tomor Alizoti
 • Kasem Mahmumataj
 • Aferdita Pushi Gjini
 • Bujar Hoxhaj
 • Pellumb Nako
 • Alketa Mukavelati
 • Ardit Benja
 • Denis Sahatciu
 • Ermira Bullari Arizi
 • Muharrem Hoxhaj
 • Dhurata Gjoka
 • Oltin Keri

Shkodër

 • Helidon Bushati
 • Emilia Koliqi
 • Ramadan Likaj
 • Greta Bardeli
 • Zef Hila
 • Ludovik Hasanaj
 • Bardh Spahia
 • Nard Ndoka
 • Izmira Ulqinaku
 • Aldo Gega
 • Arben Gjuraj
 • Helga Sallaku
 • Arben Lushaj
 • Ermira Cobaj
 • Zyhdi rreshketa
 • Fatlum Nurja
 • Lindita Hyseni
 • Ditmir Harusha

 

Elbasan

 • Gaz Bardhi
 • Flutura Acka
 • Lefter Gwshtenja
 • Dashnor Sula
 • Eugen Isai
 • Zheni Gjergji
 • Luciano Boci
 • Qani Xhapa
 • Lumturi Hasa
 • Durim Cekrezi
 • Fadil Merxheku
 • Gladiola Cala
 • Anila Bishqemi
 • Ardian Zeneli
 • Mehdi Shehu
 • Erlind Gurra
 • Leonard Karaj
 • Sonila Daiu
 • Skender Hasa
 • Megi Balliu
 • Ibrahim Sako

Fier

 • Enkeled Alibeaj
 • Eralda Tase Bano
 • Saimir Koreshi
 • Luan Baci
 • Nustret Abdullah
 • Ilda Dhori
 • Agron Kapllanaj
 • Eduard Sharka
 • Luljeta Sejko
 • Ferdinand Xhobo
 • Shpetim Axhami
 • Alketa Luga
 • Ndrixhim Bali
 • Dilaber Kamberaj
 • Silva Hasa
 • Edmon Çepele
 • Elisabeta Rredhi
 • Jakup Beqiri
 • Ledio Kastrati
 • Heriselda Prishta


Vlorë

 • Bujar Leskaj
 • Ina zhupa
 • Fatjon Veizaj
 • Arber Agalliu
 • Gëzim Ademaj
 • Nada Mecorapaj
 • Jolio Dine
 • Julin Zoto
 • Nada Daullja
 • Lasko Nesti
 • Artird Hoxha
 • Alta Haluci
 • Lorenc Danaj
 • Edmon Fetahu
 • Manjola Nikolla
 • Hysni Sharra
 • Ilir Gunbardhi
 • Afrovita Dhimojani

Lezhë

 • Mark Marku
 • Agron Gjekmarkaj
 • Lindita Metaliaj
 • Kastriot Piroli
 • Zef Gjoka
 • Roza Hila
 • Gjovalin Lasku
 • Salvator Kacaj
 • Elda Hoti
 • Albert Melyshi
 • Leonora Ndreu
 • Elida Doda

Durrës

 • Edi Paloka
 • Agron Duka
 • Merita Bakiu
 • Oerd Bylykbashi
 • Ferdinand Xhaferi
 • Andia Ulliri
 • Igli Cara
 • Rezart Tusha
 • Manjola Luku
 • Florja Tahiri
 • Agim Baci
 • Blerina Reci
 • Selman Tema
 • Erzen Laci
 • Riselda Kalia
 • Aulon Kalaja
 • Artion Bajramaj
 • Arjeta Keci
 • Armand Brahimaj
 • Ivo Jorgoni
 • Edlira Devolli
 • Roel Zoga
 • Leonard Feteçi
 • Edi Nushi
 • Ledia Shehu
Ora 19:51
PD emëron Xhemal Gjunkshi koordinator për sigurinë

Partia Demokratike ka emëruar Xhemal Gjunkshin koordinator për Sigurinë. Një ditë më parë PD emëron edhe Eduard Halimin koordinator i posaçëm i Partisë Demokratike për procesin zgjedhor, por nuk do të kandidojë për deputet.

Ora 19:43
Pas kryesisë, Basha mbledh në 22:00 Këshillin Kombëtar online që do votojë listën

Pas kryesisë, kreu i PD-së Lulzim Basha mbledh në 22:00 këshillin kombëtar online që do votojë listën e miratuar nga kryesia. 

Ora 12:00
Ekspert për çdo sektor, Basha emëron Eno Bozdon si koordinator kombëtar për energjinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar Eno Bozdon si koordinator kombëtar për energjinë, në kuadër të programit për zgjedhjet parlamentare më 25 prill.

Kryedemokrati ka vendosur nga një ekspert për çdo sektor për këto zgjedhje.

Gjatë ditës së sotme pritet që të zbulohen emrat e të gjithë kandidatëve për deputet të PD-së që do të garojnë më 25 prill.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ymeri: 09/03/2021 01:02

  PRAPE me saliun,,tritan shehun,,noken,,vokshin,,bumcin,,salianjin,,xhaferrin,,,paloken,,tabakun,,bashen,,,,ju dhjefsha mu ne parti,,,,si kandidate me te mire keni super--kurven,,baxhellen ordinere te durresit,,,prostituten 24 oreshe GRIDA DUMEN,,,KJO ESHTE SHPRESA E SHQIPERISE...

  Përgjigju
 • Arbeni: 08/03/2021 22:55

  PO KY PALOKA DURRSAK ESHTE,,,ME KETE LISTE PD SHKON E SIGURTE DREJT SHKERMOQJES TE PLOTE,,,..BASHKE ME LSI...AKOMA KANDIDON NE DURRES NJE KAQOL SI F.XHAFERRI...PD=PARTI MALOKESH E KRIMINELESH.PTU.PTU.PTU.PTU..RRACE QENSH...

  Përgjigju
 • Demokrati: 08/03/2021 22:34

  E paska ngrënë telin mirë kësaj rradhe Nard Ndoka , pd nuk nxjerr të 6 dot në Shkoder 5 - Pd 3 - Ps 2 - Psd 1 - Lsi Ndërsa në Tirane veshtire të fitoj e djathta me atë liste ku shumica jan çyl pa kurr lloj kontributi !

  Përgjigju
 • PD Gallat parti: 08/03/2021 22:29

  I doli koka lepiresit Gjekmarkaj qe çdo emision shante qeverine dhe ngrinte ne piedestal injorantet e pd-se. O Agron Gjekmarkaj o lepires , po ti sikur ke deklaruar se sje i interesuar ?

  Përgjigju
  • Ehuuu: 08/03/2021 23:11

   Jo vetem ate po na ben dhe si filozof. Shyqyr nuk do e kemi me neper ekrane

 • Bledi: 08/03/2021 20:31

  Ne Oren 12 te darkes do vijne listat nga Gjiri I Lalezit, pastaj dorezohen ne KQZ, Basha besoj nuk I shikon fare

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Kievi: Rusia po përgatit një ofensivë të madhe për 24 shkurt, ditën që shënohet 1 vit nga nisja e luftës

Lufta/ Kievi: Rusia po përgatit një ofensivë të madhe për 24 shkurt, ditën që shënohet 1 vit nga nisja e luftës