Financimi 100% nga shteti? Ekspertët e huaj kundër propozimit të PD-së

Burime për Report Tv nga tryeza e reformës zgjedhore pohojnë se ekspertët ndërkombëtarë janë shprehur kundër financimit 100% nga shteti të fushatës zgjedhore. "Ekspertët theksuan se është kundër standardeve ndërkombëtare, Këshilli i Europës dhe Komisioni të Venecias për të pasur vetëm financim publik" raporton gazetarja e Report Tv Klesiana Omeri, referuar burimeve nga tryeza e OSBE-së.


Lajmi kryesor:

Divergjenca me LSI për financimin/ PD: PS s'e kundërshtoi! Hajdari: Me ndihmën e Metës referendum për sistemin


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

Kosovë, 12 viktima dhe 188 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit