Firmë piramidale përmes Call Center në Durrës, dy të arrestuarit u merrnin para të huajve dhe më pas ua kthenin me qëllim të investonin më shumë

Firmë piramidale përmes Call Center në Durrës, dy të arrestuarit u merrnin para të huajve dhe më pas ua kthenin me qëllim të investonin më shumë

Dy personat e arrestuarit në Durrës Frenk Lumi dhe Desar Bano, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin funksionin si firmë piramidale thonë burime për gazetarin e Report TV Aldo Mustafa. Punonjësit e arrestuar kontaktonin të huaj të cilëve u ofronin mundësi investimi nëpërmjet bursave. U kërkonin që të depozitonin shuma të caktuara vlera e të cilave do të rritej për shkak të interesave. Pasi i rikthenin lekët një herë klientit, ata depozitonin vlera me të larta dhe me pas shumat i mbaheshin duke i thënë që humbnin për shkak të rënies se bursave.


Lajmi kryesor:

Firmë piramidale nëpërmjet Call Center-it në Durrës, arrestohen dy punonjësit! Mashtronin të huajt duke u përvetësuar shuma të mëdha parash


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj