'Fishta' ulet në Rinas, Rama: Shkon në 4 flota jonë e avionëve të kompanisë së flamurit

'Fishta' ulet në Rinas, Rama: Shkon në 4 flota jonë e avionëve të kompanisë së flamurit

Avioni 'Fishta' ulet në Rinas

Avioni që mban emrin e shkrimtarit të njohur shqiptar “Gjergj Fishta”, është ulur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit në Tiranë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri, Edi Rama i cili shkruan gjithashtu se me avionin “Gjergj Fishta”, arrin në 4, numri i avionëve të linjës së fluturimeve 'Air Albania'. Fishta pason avionët e mëparshëm të linjës ‘Air Albania’ Lasgushin, Migjenin dhe Naimin. Migjeni që mbulon linjat e Romës, Milanos dhe Bolonjës në Itali dhe Lasgushi që mbulon Stambollin në Turqi.

“Ja edhe Fishta zbriti në Tiranë duke e çuar në katër avionë flotën e kompanisë sonë të flamurit”-shkruan Rama.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Andi: 01/04/2023 16:22

  Turkish Arlines ka 49.18%, Albpetrol 10% dhe kusurin e ka MDN Investment, shoqëri shqiptare. Dmth shteti shqiptar është ai që vendos për diferencën duke qenë se të dyja palët e tjera nuk kanë 50.1%. Dhe se kuptoj çfarë të keqe ka të jesh partner me Turkish Airlines, sidomos për një kompani në një fushë pa eksperiencë të mëparshme.

  Përgjigju
  • genti: 01/04/2023 21:45

   jo albpetrol o shok por albcontrol (shteti) ....

 • Dyrdyl Beu: 01/04/2023 12:40

  O Vlonjat o i vrar mos u bë kaq tinzar mos bëj sikur je ekspert ekonomie në në një koh që je xero o vlonjati mero. Ai tjetri ka 32 vjet në Gjermani e ti e quan turk po ti çfar je kinez që jeton në Shqipri apo je Taleban o derman.

  Përgjigju
 • KASEMI TAVENI: 01/04/2023 09:37

  O fres a je mir nga trut avjonët Turq jan avjon numur 1 në Bot. A ke dëgjuar ti të jet rëzuar ndonjë avjon Türk në Bot. E sa për dieni të gjith avjonët e Gjermanis prodhohen në Turqi vetëm Motorrad jan Gjerman. Un që të shkruaj kam 32 vjet që punoi në aeroportin e Frankfurtit e avjonët Turq jan numur 1. Prandaj mos flisni si ekspert kur skeni vesh jeni 0. Apo vetëm shani tipit Shqiptar. Edi Rama për ngritën e avacjonit Civil duhet falenderuar. Jo vetëm sjan, sjam se kaq marim vesh vetëm me shajt dim.

  Përgjigju
  • vlonjati: 01/04/2023 10:03

   kASEMI, fres nuk ofendoi avionet turq (qe ty te dogji kaq shume sikur te jesh turk) por tha se keta avione qe publikon Rama nuk jane te pakten 100% shqiptare sepse mbi 50% i ka Turqia. E dyta ne kemi pasur linja "shqiptare" por sa here nderrohen qeverite ato falimentojne,e njejta gje do ndodhe dhe me avionet e shoqerise ( Erdogan-Rama).

 • Dori: 01/04/2023 09:04

  Shum te shtrenjta cmimet,duhen ulur si konkurrenca ndryshe nuk fluturon kush as me Fishten e as me Nolin

  Përgjigju
 • fres: 01/04/2023 08:33

  flota turke, jo flita jone, je adaptvper te mashtruar

  Përgjigju
 • ylli: 01/04/2023 01:14

  kontrolloni motorret e fishtes qe te mos na rrezohet ne lezhe...

  Përgjigju
 • edi: 01/04/2023 01:11

  po linjen direkt me ameriken kur do ta vini zoti k m se e harrove fare

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë