Fitorja e mandatit të 3-të, drejtuesja e OSBE-së mesazh Ramën: Urimet më të ngrohta kolegut tim të dashur, në pritje të bashkëpunimit tonë të ngushtë

1619624585_E0ETivkWQAMjBxc.jpg

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, ne cila do drejtojë OSBE-në për 1 vit ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të tretë.

"Urimet e mia më të ngrohta kolegut tim të dashur Edi Rama mbi rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri. Në pritje të bashkëpunimit tonë të ngushtë të vazhdueshëm në @OSCE", shkruan ajo.

Ann Linde e mori drejtimin e OSBE pas kryeministrit Rama. Një kryesim frymëzues dhe me vendime të rëndësishme, kështu e ka cilësuar Linde më parë, drejtimin një vjeçar të OSBE-së nga Rama.


Lajmi kryesor:

SHBA vulos 25 prillin: Zgjedhjet janë legjitime! Populli foli qartë, palët të njohin rezultatin e bashkëpunojnë me njëri-tjetrin për të mirën e shqiptarëve


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij