Fituesi i Sanremo! Diodato koncert elektrizues për të rinjtë në Tiranë

Sheshi “Italia” në Tiranë mbrëmjën e së premtes gjallëronte nga kënga më e bukur italiane.

Në javën e kulturës italiane, Antonio Diodato, një prej këngëtarëve më të njohur në Itali por edhe për publikun shqiptar, elektrizoi skenën me performancën live.

Në sheshin e mbushur plot, me celularë në duar adhuruesit e këngës italine, pjesa dërrmuese të rinj, e grupmosha të ndryshme u bënë bashkë në këtë atmosferë feste për të shijuar tingujt e muzikës e këngës nga kantautori i famshëm Diodato.

Këngëtari Antonio Diodato është fituesi i “Sanremo 2020” me këngën “Fai Rumore”, në shqip “Bëj zhurmë”, hit i cili ka rrëmbyer edhe zemrat e mijërave fansave shqiptarë, por jo vetëm. Diodato është gjithashtu fitues i çmimit të Kritikës dhe çmimit ‘Lucio Dalla”.

Pak orë para koncertit, artisti italian u prit në një takim nga Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, së bashku me ambasadorin e Italisë në Tiranë, Fabrizio Buçin.

 

G.M./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Jakin Marena: Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, e 'rruspat' e SPAK në Lalz

Jakin Marena: Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, e 'rruspat' e SPAK në Lalz