Flamuri amerikan në tubim, ambasadorja distancohet nga Meta: Nuk kemi lidhje me 'manifestimin' e sotëm!

Flamuri amerikan në tubim, ambasadorja distancohet nga Meta: Nuk kemi lidhje me 'manifestimin' e sotëm!

TIRANË - Shtetet e Bashkuara të Amerikës distancohen nga tubimi i presidentit Ilir Meta. Ambasadorja amerikane Yuri Kim në mbyllje të manifestimit, shkruan në rrjetet sociale: E surprizuar të shikoja flamurin amerikane në "manifestimin" e sotëm. Për të shmangur çdo konfuzion, ne duam të sqarojmë se teksa SHBA mbështet të drejtën për të protestuar paqësisht, ne nuk kemi asnjë lidhje me "manifestimin" e sotëm".

Bie në sy në reagimin e ambasadores amerikane, se fjala manifestim është vendosur në thonjëza.

Meta gjatë tubimit me flamurin amerikan. Foto Antonio Çakshiri/Report TV

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 04/03/2020 02:47

  Nje sqarim per KONJAKUN: ata/AMERIKANE/qe morren pjese jane SHQIPTARE te U.S.A nuk jane amerikane sic I mendoni ju,sepse amerikanet e vertete shekullore nuk cajne koke per Meten.& com.etj,dhe shume nuk dine ku bie Shqiperia e kane mjaft hallet e tyre e nuk duan tia dine per shqipot,pra ai duhet te valeviste vetem flamurin shqiptar.

  Përgjigju
 • Konjak: 03/03/2020 09:42

  Askush s'ka pse te shqetesohet ,per ngritien e flamurit amerikan ne tubimin e dy marsit .Kush e ngriti edhe sqaroi ;per respekt te pjesemarresve amerikane ne tubim .Flamuri i c'do shteti ,nuk eshte prone e asnje individi -cilidoqoft ai - ambasador, qeveritar, shkencetar, intelektual apo i thjeshte ,qofshin .S'ka pse te shqetesohet askush ,sepse flamuri u valvit per nder te atyre -amerikaneve - qe me deshiren e mire, moren pjese ne tubimin e shqipetareve per te drejtat e tyre legjitime dhe te mohuara sistematikisht e padrejtesisht, nga individ apo grupe individesh -qofshin keta edhe pushtetare -.E domosdoshme eshte marrveshia e gjithe politikes ,ne interes te popullit dhe atdheut .Zoti ,nese ka kohe, ju ndihmofte .Faleminderit .

  Përgjigju
  • Alb: 03/03/2020 17:40

   Ja pra qe qenka shqetsuar ambasada amerikane por pse vall mos ndoshta ngaqe protesta eshte vet antikushtetuese dhe personi eshte hajdut dhe taleban edhe keto kohet e zotit dukesh qe je nga mendja i radikalizuar

  • Dangellia: 03/03/2020 16:06

   Prit se e hengre dhe nje tjeter akoma kete koment po ne te dangellis te japim uj ne bisht te luges mo qyq plere i m**I metes

  • Fieri: 03/03/2020 13:44

   Prit se e hengri njeri kete spjegimin tend. Mashtruesa deri ne fund.

 • Mondi: 02/03/2020 20:50

  Shkelqesia e tije figura me e urryer ne historine e shtetit shqiptar, pa asnje vlere morale dhe intelektuale as sot nuk e kuptoj se si ka mundesi te na imponohet akoma. Veprimet e tij primitive ne miting te ngjallin vetem neveri

  Përgjigju
 • Pg: 02/03/2020 20:33

  Me ca partie esht pash zotin me salen edin tashi me lulin po votum kte kemi mar fund

  Përgjigju
 • USA citizen: 02/03/2020 20:10

  Z KIM JU E DINI QE NE QEVERINE RAMA SHKELEN DHE VIDHEN SHTEPITE E SHTETASVE AMERIKANE DHE POLICIJA E ED RAMES QENDRON INDIFERENTE SHIKO NE DREJTORINE E POLICISE SE DURSIT SA DENANCIME PER CENIM TE PRONES PRIVATE TE SHTETASVE AMERIKANE KE E PA KUPTUESHME QENDRIMI YT Z KIM

  Përgjigju
 • Esc: 02/03/2020 19:15

  Nuk eshte paradoks ketu qe Meta pretendon se mbron Kushtetuten shqiptare dhe valvit flamurin amerikan?! Kjo valvitje cdo te thote: jemi toke amerikane dhe jo Shqiperi?! Vete akti eshte dhunim i Kushtetutes se nje shteti te pavarur. Imagjinoni te dilte Trump ne miting dhe te valviste flamurin e nje shteti tjeter tere krenari, do ta kishin kryqezuar....s dine c bejne.. Dhe mbi te gjitha Bravo SHBA qe u distancove nga akti i privatizimit te flamurit tend nga figura te korruptuara qe valvitin flamurin per te treguar qe ti je pro tyre....

  Përgjigju
 • ERP: 02/03/2020 19:04

  Bravo. Keshtu i duhet thene ketij katunarit qe ka mbledh mas vetes budallenjte dhe hajdutat

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori