Flamuri i LGBTQI mbulon shkallët e kryeministrisë, aktivistja-Ramës: 10 vjet në marshin, s’ke ardhur asnjëherë

 

Aktivistët e komunitetit mbuluan shkallët e kryeministrisë me flamurin e tyre. Aktivistja e njohur, Xheni Karaj i bëri thirrje Ramës të shkollë në marshim dhe t’i mbështesë.

“Kemi 10 vite që bëjmë parada dhe nuk ka ardhur asnjëherë. Asnjëherë s’ka thënë që është mbështetës i komunitetit LGBTI.”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e ylberit, komuniteti LGBTQI mbajti ‘Paradën e Krenarisë’! Aktivistja: Jemi familje! E pranishme edhe Kim! Ambasadorja e Suedisë: Dashuria, për të gjithë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)