z

Flamuri kuqezi në miting! Salvini: Shqiptarët me dokumente janë motrat dhe vëllezërit e mi (VIDEO)

Kryetari i Lega Nord, Matteo Salvini gjatë një mitingu në Emilia-Romagna, teksa një qytetar po valëviste flamurin italian, shqiptar dhe të Lega-s bashkë, është shprehur se shqiptarët që janë me dokumente të rregullta në Itali, janë vëllezërit dhe motrat e tij.

Shikoni sa i bukur ai flamur, krahas flamurit trengjyrësh, është flamuri i Legas dhe flamuri shqiptar. Sepse kush ka ardhur nga larg me dokumente të rregullta në Itali, paguan taksat dhe ngjall respekt, është vëllai im, është motra ime.

Rroftë komuniteti i emigrantëve, të respektueshëm, të integruar dhe me edukatë. Italia është shtëpia juaj. Na ka ardhur në majë të hundës me shpërndarësit e drogës, dhe tutorët e prostitucionit. Për këta kemi një biletë vetëm vajtje, për t'u kthyer andej nga kanë ardhur” deklaroi Salvini.

Ai deri pak muaj më parë ishte pjesë e qeverisë italiane, por më pas kaloi në opozitë. Salvini, kryetar i një partie anti-emigracion si Lega Nord është një politikan kontravers, pasi pavarësisht deklaratës së sotme më parë nuk kanë munguar shprehet e urrejtjes ndaj komunitetit shqiptar në vendin fqinj.

Flamuri italian, i Legas dhe ai shqiptar ne mitingun e Salvinit

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Armët që sjellin vrasje! A duhen ndëshkuar më ashpër poseduesit e tyre?

Komento

Komente

 • life: 20/01/2020 20:10

  nje i njohuri im ne austri voton partin e lir duke harruar veten qe esht i urryer nga kjo parti

  Përgjigju
 • atje: 20/01/2020 11:09

  po shife sa i ndyre eshte: thote qe ata le dokument i kam vellezer, kurse ata pa dokumenta i bie qe do ti hedhi ne det, llogarite cfar maloku budalla ka shkuar ne mitingun e salvinit,se vetem maloket e kan qef.

  Përgjigju
 • Lori: 20/01/2020 07:34

  Italia esht ber han pa porta....ky thot kush esht ne rregull esht vellai im...kush vjen per drog,hajduter e kriminel ne burg.Asgje te keqe nuk thot se Italine e mbyti krimi sa ke frik te daleshnga shtepia.

  Përgjigju
 • Mirditor: 20/01/2020 04:06

  Në itali shqiptarët bëjn punët më të vështira të rrezikshe, dhe ke shqiptar që mbështesin lidhjen e veriut (lega nord). Por prap nuk është se jan ma të mirë të majtët e Renzit të fjithë maskarej jan.

  Përgjigju
 • Shqiptar ne Itali: 20/01/2020 00:44

  Te ishte i mir ky nuk e ndrronte ligjin mbi nenshtetsin

  Përgjigju
 • katerina: 20/01/2020 00:07

  po s keni faj ju o idjota ta isha une si ky gjithe kriminelet do i zhdukja se e keni mbush evropen vetem me ndyresira. si kerpudhat pas shiut nga s jeni perhapur .sa per n shqiperi jeni shum mu..ta

  Përgjigju
  • Ha m.t ha katerina: 20/01/2020 14:27

   Na rrufsh patllaken o katerina.sidomos neve qe jetojm ne shqiperi

 • Durres: 19/01/2020 21:48

  Tani u kujtua per shqitaret ky racist muti ky esht anti emigrant

  Përgjigju
 • Shqipe: 19/01/2020 21:09

  Idiot, budall,injorant... Sa shqejt i harruat kta fashista/racista te leges

  Përgjigju
 • vjeshta: 19/01/2020 20:53

  Nuk kam fjalë! Kush mbështet Salvinin nuk është morra as vellai im! Harruam ne shqiptarët kush janë "legistat"?!!! Injorantët e italisë,rracista, njerëz që nuk pranojnë të tjerët.

  Përgjigju
 • emigrant: 19/01/2020 19:34

  Turp! turp! Turp! Turp! 1000 here turp! Me vjen turp qe ai eshte flamuri im. Flamuri im nuk ka vend aty! Injorance dhe harrese e vetvetes! Per fat te mire italianet nuk jane budallenj (te pakten nje shumice e tyre)

  Përgjigju
  • Emigrantet: 19/01/2020 21:11

   Ky fytyr mut deri dje tha shqiptaret ti hidhni ne det sot don voton ton ky esht krimineli i imigrateve ne itali prandaj mendohuni mir para se ta votoni×

Lajmi i fundit

John

Vrua me thikë 33 vjeçarin në Durrës, autori shfaqet i penduar: Nuk duhet ta kisha bërë, por më fyeu dhe qëlloi me grushte, u vetëmbrojta