Flamurtari me 10 lojtarë përmbys
Lushnjen, fiton 3 me 1

Flamurtari me 10 lojtarë përmbys<br />Lushnjen, fiton 3 me 1
Flamurtari arrin fitoren e parë në këtë kampionat duke mposhtur Lushnjen me rezultatin 3-1.

Ndeshja e javës së 2-të e Superligës mes vlonjatëve dhe lushnjarëve është luajtur në stadiumin “Adush Muça” në Ballsh.

Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro e nis ndeshjen mjaft keq.

Flamurtari që në minutën e 24-të mbetet me një lojtar më pak pasi mbrojtësi Bicaj ndëshkohet me karton të kuq pasi ofendoi gjyqtarin e takimit.

Më pas është Lushnja që kalon në avantazh me Gavën në minutën e 31-të.

Megjithatë vlonjatët do të arrinin përmbysjen e madhe që në pjesën e parë.

Fillimisht Flamurtari barazon me Danilo Alvesh në minutën e 38-të dhe më pas Bushiç përmbys rezultatin në minutën e 43-të.

Në pjesën e dytë Musta vulos fitoren Flamurtari 3 dhe Lushnja 1.Kuqezinjtë marrin tre pikët e para ndërsa Lushnja mbetet pa pikë.

e.m/Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool