E ëma vrau të bijën në Itali, flet babai i 5-vjeçares: Martina është përbindësh, e ka menduar në çdo detaj krimin

Alessandro Del Pozzo babai i Elenës ka folur pas vrasjes së vajzës së vogël nga e ëmë  Martina Patti

Ai e quan vrasje me paramendim dhe se ajo e ka menduar në çdo detaj krimin. Ai shprehet se momentet e çmendurisë pasohen nga momentet e kthjelltësisë. Ajo e varrosi dhe pastroi vendin, shpiku një rrëmbim duke krijuar një alibi dhe goditi makinën e saj.

“Ndjej një boshllëk të madh nga brenda”, tha Alessandro Del Pozzo.

"Gjithmonë i kam premtuar vajzës sime se do të mbaj të sigurtë si çdo baba i mirë, do të jap jetën në vend të saj. Ajo është një përbindësh që nuk e meritonte një vajzë si Elena, e veçantë dhe unike në gjithçka”, tha ai

“Kurrë, se mendoja se nuk do ta kisha mbrojtur nga e ëma. Të gjithë flasin për dashurinë e mamasë, por askush nuk flet për sakrificat që bën një baba. Elena jeton çdo ditë në zemrën time”, shtoi ai.

Elena Del Pozzo në fillim u raportua si e zhdukur por më pas u gjet e vdekur.

5-vjeçarja u vra në shtëpi nga nëna e saj me thikë kuzhine me 15 qershor. Ka qenë presioni i hetuesve që e bënë nënën e saj Martina Patti të tregonte se ka qenë ajo autorja e krimit makabër. E reja ka rrëfyer para karabinierëve dhe prokurorëve se kishte vrarë vajzën e saj pasi ishte xheloze se vajza ishte e afërt me partneren e ish-bashkëshortit, më pas ajo inskenoi rrëmbimin për të mbuluar vrasjen.

Elena u gjet e varrosur  disa qindra metra larg shtëpisë ku jetonte gruaja me ish-partnerin dhe babanë e fëmijës, Alessandro Nicodemo Del Pozzo, 24 vjeç. 

E.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Përplasjet në Veri të Kosovës, deputeti i PS, Xhafaj: Ky është alarmi! Këmbanat për luftë në Ballkan janë aty

Përplasjet në Veri të Kosovës, deputeti i PS, Xhafaj: Ky është alarmi! Këmbanat për luftë në Ballkan janë aty