‘Fli i qetë në parajsë’, aktivistet e revoltuara protestojnë pas ngjarjes së rëndë ku gruaja hedh qenin nga kati i 6-të i pallatit në Tiranë

TIRANË- Një grup aktivistesh ka protestuar sot një ditë pasi në Tiranë një grua ka hedhur nga ballkoni qenin e saj. Pamjet u shpërndanë masivisht në rrjete sociale ku gruaja hodhi nga kati i gjashtë i ballkonit të saj qenin.  Me thirrjet ‘Fli i qetë në Parajsë’ dhe ‘Monstër’, aktivitet reaguan e shprehën kështu zemërimin e tyre.

Pamjet janë publikuar në rrjete sociale nga ‘AnimalClubAlbania’ që tregon edhe qenin e shtrirë në tokë pasi është hedhur nga pallati.

Protesta e thirrur nga aktivistet është simbolike në formë homazhi, pranë pallatit gruaja keqtrajtoi dhe hodhi nga kati i gjashtë qenin, i cili u dërgua në Veterineri, por ngordhi pasi kishte marrë shumë dëmtime, plagë dhe kocka të thyera.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qeni, Kafsha e Njeriu: 18/03/2023 20:00

    Kur hodhen grate nga ballkoni dhe masakruar ate kenianen, asnje nuk foli, gra fatkeqe dhe moren ne vareza heshtje. Qeni ish me me fat, moru me vete edhe protesten.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet