Flori Mumajesi triumfon në festivalin ‘Kënga Magjike’, ja lista e plotë e fituesve (FOTO)

Flori Mumajesi triumfon në festivalin ‘Kënga Magjike’, ja lista e plotë e fituesve (FOTO)

Flori Mumajesi në momentin e fitores

TIRANË- Flori Mumajesi është fituesi i edicionit të 20-të të Këngës Magjike. Kantautori është votuar maksimalisht nga kolegët duke u renditur i pari me këngën e tij ‘Plas’.

Vendin e dytë e zuri dyshja Aurela Gaçe dhe Eli Fara me këngën “Zemra Rratatata”, ndërsa vendit i tretë u rrëmbye nga Fifi dhe Mc Kresha me këngën “Psikopatia ime”.

Lista e plotë të fituesve në festivalin “Kënga Magjike 2018”:

 • Çmimi i Televizionit Klan – Klajdi Haruni
 • Çmimi për artistin/en më të mirë – Ëendi Mancaku
 • Çmimi ‘Çesk Zadeja’ – Erik Lloshi
 • Çmimi stil – Rovena Dilo dhe Onati
 • Çmimi Euro Trend – Manuel Moscati dhe Matteo Becucci
 • Çmimi i produksionit Jon Music – Kejsi Tola
 • Çmimi i kritikës – Rozana Radi
 • Çmimi ‘Magjia e parë’ – Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama
 • Çmimi i RTV21 – Ardit Çuni dhe Daniela Toçi
 • Çmimi ‘Best to invest’ – Krusita
 • Çmimi EtnoTrend – Artiola Toska dhe Bruno
 • Çmimi i Interpretimit – Era Rusi
 • Çmimi për Baladën më të mirë – Flori Mumajesi
 • Dueti më i mirë – Flori Nazifi dhe Inis Neziri
 • Kënga hit – Aurela Gaçe dhe Eli Fara
 • Më të votuarit në ueb-faqe – Fifi dhe MC Kresha
 • Grupi më i mirë – Revolt Klan
 • Vokali më i bukur femëror – Venera Lumani
 • Vokali më i mirë mashkullor – Mentor Haziri
 • Performanca më e mirë – Ronela Hajat

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Legalizimet, Rama me krerët e bashkive: Duhet bërë gjithçka që procesi të përshpejtohet për banesat e qytetarëve

Legalizimet, Rama me krerët e bashkive: Duhet bërë gjithçka që procesi të përshpejtohet për banesat e qytetarëve