Florian Marku po përgatitet për një duel! Konfirmon ‘Air Albania’-n si ringun e radhës

Florian Marku po përgatitet për një duel! Konfirmon ‘Air Albania’-n si ringun e radhës

Florian Marku

Boksieri Florian Marku zbulon surprizën  dhe mban fjalën e dhënë disa muaj më parë. Marku pritet të dhurojë spektakël për të gjithë shqiptarët në stadiumin ‘Air Albania’.

Ai ka postuar një 'story' në instagram një video të stadiumit duke bërë të gjithë fansat e tij kureshtarë. Gjithashtu ka shkruar: “Së shpejti”. Ende nuk dihet se kush do të jetë kundërshtari i tij.

Ndërkohë që po sot, një boksier tjetër me emrin Pete Dobson i ka bërë Markut një kërkesë për duel, ndërsa Marku nuk ka kthyer akoma një përgjigje nëse do ta pranojë dhe të ndeshet me të. Kujtojmë se Florian Marku ja ka dalë të ngrejë lart flamurin kuqezi e ka bërë krenar çdo shqiptarë anë e mbanë botës. Ai arriti  të mbronte titullin kampion për kategorinë IBF.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Hetimet për Arben Ahmetajn, SPAK sekuestron vilën ku banon ish-zv. Kryeministri! Në pronësi të bashkëjetueses Erjola Hoxha

Hetimet për Arben Ahmetajn, SPAK sekuestron vilën ku banon ish-zv. Kryeministri! Në pronësi të bashkëjetueses Erjola Hoxha