Fluks në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, vijnë qytetarët për të festuar Pashkët Ortodokse

Fluks në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, vijnë qytetarët për të festuar Pashkët Ortodokse

Foto ilustruese

Rritet numri i shtetasve shqiptarë që po futen nga pika e kalimit kufitar të Kapshticës për të festuar Pashkët.

Sipas informacioneve nga policia kufitare mësohet se gjatë 24-orëve të fundit në pikën e kalimit kufitar te Kapshticës kanë hyrë 3211 shtetas dhe kanë dalë 1915.

Po nga policia bëhet e ditur se aktualisht po punohet me 5 sportele 3 në dalje dhe 2 në hyrje ndërkohë që alternohen në varësi të situatës.

Burime bëjnë të ditur se në ditët në vijim duke nisur që nga kjo e enjte, fluksi i qytetarëve do të rritet.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali, fjalët e para të një zjarrfikësi: Ka shumë vdekje

Aksidenti tragjik në Itali, fjalët e para të një zjarrfikësi: Ka shumë vdekje