Fluks qytetarësh në Morinë, kosovarët s'frikësohen nga COVID-i dynden drejt bregdetit shqiptar

KUKËS-Fluks qytetarësh në pikën kufitare në Morinë. Qindra automjete e qytetarë po presin në të  dy anët e kufirit për të kaluar fundjavën. Fluksi më i lartë është shënuar nga qytetarët e Kosovës, të cilët pavarësisht situatës nga Covid-19 udhëtojnë drejt bregdetit dhe qyteteve të tjera të Shqipërisë.

Janë pesë sportele në hyrje dhe pesë sportele në dalje që punojnë në këtë fundjavë. Moti i mirë ka qenë një nga ndikuesit kryesorë që qytetarët nga Kosova kanë zgjedhur ta kalojnë fundjavën në Shqipëri.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • AMC..: 14/06/2020 18:00

    PO VIJNE HALETE,,,OSE QENEFET E BALLKANIT..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

'Moda e Mentorëve'? KUJDES! Nga një mentor i gabuar mund të humbisni veten

'Moda e Mentorëve'? KUJDES! Nga një mentor i gabuar mund të humbisni veten