VIDEO/FNSH aksion në disa lokale në Mallakastër, prangosen dy persona në kërkim (EMRAT)

Policia e Mallakastrës e mbështetur edhe nga FNSH kanë bërë kontrolle të befasishme në lokale e akse rrugore për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Si rezultat i kontrolleve policia ka arrestuar dy persona që ishin në kërkim.

I arrestuari i parë është Fatmir Merkaj 26 vjeç, banues në Kutë, i cili ishte në kërkim për tentative vrasje, i dënuar me 6 vite burg.

Në datën 20.08.2016, në fshatin Kutë ka tentuar të vrasë me armë zjarri T.A. 40 vjeç. Ndërsa i arrestuari tjetër është Muharrem Saliaj 65 vjeç, banues në Fier, i cili ishte në kërkim për trafik droge.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Dhunoi barbarisht dhe mbajti të izoluar gruan dhe vajzën 2-vjeçare në Greqi, 28-vjeçari shqiptar: Më acaroi se donte të shkonim në Angli

Dhunoi barbarisht dhe mbajti të izoluar gruan dhe vajzën 2-vjeçare në Greqi, 28-vjeçari shqiptar: Më acaroi se donte të shkonim në Angli