Champions League/ Duele 'të çmendura' në çerekfinale, Real Madrid 3-3 Man. City! Arsenali barazon 2-2 me Bayern Munich (GOLAT)

Champions League/ Duele 'të çmendura' në çerekfinale, Real Madrid 3-3 Man. City! Arsenali barazon 2-2 me Bayern Munich (GOLAT)

Goli i Rodrygo dhe ndeshja në Londër

Champions League zhvilloi këtë të martë dy nga katër ndeshjet e para çerekfinale. Në këto sfida u shënuan dhjetë gola, me Real Madridin dhe Manchester Cityn që barazuan 3-3 në "Bernabeu". Në Londër, Arsenali dhe Bayern Munich u ndanë 2-2, teksa gjithçka është e hapur për kalimin në gjysmëfinale, me ndeshjet e kthimit që do zhvillohen më 17 prill.

Real Madrid 3-3 Manchester City/ Në "Bernabeu" dueli ishte për ata me zemër të fortë. Pas vetëm dy minutash lojë, Bernardo Silva kaloi "Qytetarët" e Guardiolës në avantazh me një goditje dënimi, që pa Lunin "jashtë loje". Goli i Silvës ishte i dyti më i shpejti i shënuar në "Bernabeu" nga kundërshtarët.

Kur u duk se City siguroi kontrollin e lojës, ishte Camavinga që në të 12 minutë goditi nga jashtë zone dhe një devijim i Dias riktheu baraspeshën. Rezultati 1-1 nuk zgjati shumë, pasi vetëm dy minuta më vonë ishte Rodrygo që shënoi golin e dytë për Real Madrid duke bërë që stadiumi të "ndizej" në festë.

Në fraksionin e dytë ishte City që shënoi dy supergola me Foden në të 66' dhe Gvardiol në minutën e 71, për përmbysjen që u duk se do vinte. Djemtë e Ancelottit panë që t'u përmbysej puna dhe shtynë në sulm, duke barazuar me perlën e Valverdes në të 79 minutë. 3-3 në ndeshjen e parë, me skuadrat që lënë gjithçka të hapur për një biletë në gjysmëfinale më 17 prill.

Arsenal 2-2 Bayern Munich/ Në "Emirates" tifozët panë "festival golash", teksa edhe çerekfinalja e Londrës përfundoi 2-2 dhe lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit.

Ishin "Topçinjtë" që zhbllokuan ndeshjen me Saka pas vetëm 12 minutave lojë, ndërsa bavarezët u përgjigjën me Gnabry në të 18' dhe Kane nga penalltia në minutën e 32. Në pjesën e dytë Trossard shënoi për 2-2 duke bërë që dueli i 17 prillit në "Allianz Arena" të tregojë se kush shkon më tej.

Champions League - faza çerekfinale, ndeshjet e para:

E martë, 09 prill 2024

VIDEO/ Arsenal 2-2 Bayern Munich

VIDEO/ Real Madrid 3-3 Manchester City

E mërkurë, 10 prill 2024

21:00 Atletico Madrid - Dortmund

21:00 PSG - Barcelona

*Ndeshjet e kthimit luhen më 16 dhe 17 prill 2024

Skema

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta