Formacioni më i mirë në Champions League për javën e parë

Formacioni më i mirë në Champions League për javën e parë

Champions League

Votuesit e UEFA-s kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës së parë në Ligën e Kampionëve. Gjatë të martës dhe mërkurën u zhvilluan ndeshjet e para të grupeve e Champions, ku pati disa surpriza.

Më së shumti vend në formacionin e javës në Ligën e Kampionëve zunë lojtarët e RB Salzburg, të cilët mposhtën në Portugali 0-2 Benficën. Strahinja Pavlovic, Aleksa Terzic dhe Roko Simic janë lojtarët e Salzburgut, ndërsa klubet e tjera të përfshira patën nga një përfaqësues.

Formacioni i javës: Provedel; Hakimi, Pavlovic, Terzic; Tete, Mendez, Casemiro, Odegaard, Galeno; Simic, Joao Felix

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Tiranë, zbulohet magazina me mijëra fishekzjarre të kalibrave të ndryshme! Arrestohen 2 administratorët

VIDEO/ Tiranë, zbulohet magazina me mijëra fishekzjarre të kalibrave të ndryshme! Arrestohen 2 administratorët